Zirvedekilerin Finansı – Etkinliğimiz 17 Ocak 2018 – Gönderim: Etkinlikler

21 Gün 37 Derece İş Topluluğu olarak “Zirvedekilerin Finansı” adlı konferansımızı SAÜ-Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1’de gerçekleştirdik. Zirvenin ilk oturumunda konuğumuz, Doç. Dr. Hakan TUNAHAN’ın moderatörlüğünde Dr. Mahfi EĞİLMEZ idi. TUNAHAN’ın açılış konuşmasının ardından sözü alan Mahfi EĞİLMEZ, sunumuna ekonomiye genel bir bakış ile başladı. Küresel sistemin tanımı ve getirilerinin üzerine bahsetmesinin ardından, dünyada önemli ticaret payı olan bir kaç ülkenin ekonomilerini inceledi. Katılımcılarla yapılan soru-cevap kısmının ardından 1.oturumumuz sona erdi.

2.oturumumuz SAHA RATING-YK üyesi Dr. Mehmet İNHAN’ın moderatörlüğünde başladı. İNHAN, ‘Bitcoin’ kavramına ve altında yatan etmenlere kısaca değindikten sonra ilk kripto para sisteminin doğuşu ile kripto paraların hızlı bir değer artışında olduğunu belirtti. Ardından sözü alan NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri CTO’su Ufuk YAŞIBEYLİ, Bitcoin’de ihtiyaç duyduğumuz güvenlik alt yapısını sağlayan bir sistem olan ‘Blockchain’ veri tabanı sisteminden bahsetti. Konuşmasına, “Bitcoin’de yatırım yapıp yapmamak size kalmış fakat Bitcoin hayatımızda var olmaya devam edecek.” sözleriyle son verdi. 3. ve son konuğumuz olan INFO PRODUCTION HOUSE CEO’su Erkan ÖZ; Bitcoin’i para ekonomisinden bilgi ekonomisine geçiş olarak tanımladı. Bitcoin’in temelinin 70’li yıllardan beri var olduğunu fakat doğuşunun 2008 ekonomik krizi olduğunu söyledi. Bitcoin’in geleceği hakkında yürüttüğü tahminlerin ardından sunumunu noktaladı.

Konuklarımızla yapılan soru-cevap kısmının ardından 21 Gün 37 Derece Hatıra Ormanında adlarına bir fidan dikileceğine dair teşekkür belgesinin takdimiyle etkinliğimiz sona erdi.

« Ücretsiz Temel Excel – Eğitimimiz
Ticaretin Gelişmesinde Fuarcılığın Önemi – Etkinliğimiz »