Yerelden Globale Bir Başarı Öyküsü: Gizem Frit 26 Mart 2015 – Gönderim: Etkinlikler

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Gizem Frit Firmasının eski sahibi Tolga Ballık konuşmacı olarak katıldı.

Global ve uluslararası ticaret yapan bir şirkette çalışmanın en önemli kurallarından birinin İngilizce bilmek olduğunu söyleyen Ballık, “Benim size verebileceğim en önemli tavsiye İngilizce bilmeniz. Askerliğinizi yapmamış olabilirsiniz, tecrübeniz olmayabilir hatta üniversite mezunu olmasanız da bu işte İngilizce ve başka diller bilmek zorundasınız. Bunu üniversite okurken yapmanız çok önemli” dedi.
Girişimcilikte başarının en önemli kurulanın inanmak olduğunun altını çizen Ballık, “Kendinize çok uçuk hedefler koymadığınız sürece, yaptığınız işe inanmanız gerekiyor. Sizi yolunuzdan alıkoymak isteyenler, koyduğunuz hedeflere inanmayanlar olacaktır fakat siz onlara değil kendinize inanın. Bir de müşterilerinizle ilişkilerinizi mutlaka sıkı tutun. Onlarla iletişimi bizzat kendiniz kurun, onların özel günlerini, hatta tuttuğu takımı bilin. Bu size önemli bir avantaj sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

« Uluslararası Ticaretin Teşviki ve Pazar Analizi
Tekno Girişimcilik Semineri »