YENİDEN DAIKIN 8 Şubat 2021 – Gönderim: Genel

Yeniden Daikin etkinliğimiz 04.12.2019 tarihinde gerçekleşti.

KARİYER hayatıyla pek çok genç girişimciye örnek oluşturacak Daikin Türkiye Ceo’su Hasan Önder’i ağırladık. “Sen plan yaparken hayatta kendi planını yapar.”
Asker olacaktı mühendis oldu, ardından girişimci… “Cesaret taklit edilemeyen en büyük erdemdir.” “Altı ay ofiste oturduk, çay içtik.” Derken sözlerine devam eden ÖNDER sonrasını şöyle özetliyor: “Hace Mühendislik olarak daha işlere yetişemedik, kısa sürede büyük gelişme kaydettik. Artık proje bazlı işler yaptığımız dönemde, 1998 yılında ben kalktıp Singapur’a gittim, amacım Uzakdoğu pazarını tanımaktı, Çin’i yakından tanıdım. Orada da bir şirket kurdum ama oturma izni alamayınca bir yıl sonra yeniden İstanbul’a döndum. Bu kez aklımdaki iş klimaydı. Türkiye için o yıllarda bu konu henüz çok yeni. Ancak arkadaşlarımı ikna etmeyi başardım ve 8 arkadaş biraraya gelerek 1999’da Airfel Endüstriyel Pazarlama’yı kurduk. Airfel, Çin’den ilk klima ithal eden firmadır. Çin’in büyük eşya markalarından Haier’in klima distribütörlüğünü aldık, bayi ağı kurduk. Tam işleri oturtup, zincir marketleri klima satmaya ikna ettiğimiz sırada deprem oldu, işler bıçak gibi kesildi. Ülke yasta, insanlar zorda tek yapabildiğimiz, depremde zarar gören bayilerin borcunu silmek oldu. Ama ertesi yıl, bizim bayiler öyle bir çalıştı ki Airfel’in işleri dört kat arttı, mal yetiştiremedik. Sektörde de kendimize bir yer edinmeye başladık.”
Diyerek deneyimlerini bize anlattı.

Kapanış konuşmasının ardından ÖNDER’e bölüm dergimizi takdim ettik, son olarak ÖNDER, bölümümüz dönem sonu birincilerine onur belgesini verdi.
Etkinlik sonu ikramlıklarımızla bitti.

Onur belgesi alan arkadaşlarımız.
2.sınıflar birincisi Ebru SEZGİN
3.sınıflar birincisi Merve SAYOĞLU
4.sınıflar birincisi Saniye Buce KANSIZ
Sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz.

« DEVLERİN PAZARLAMASI : ARÇELİK
GELENEKSEL ENGELSİZ KAFE VE KANADA ÖZEL EĞİTİM OKULU ZİYARETİMİZ »