Ticaretin Gelişmesinde Fuarcılığın Önemi – Etkinliğimiz 17 Ocak 2018 – Gönderim: Etkinlikler

21 Gün 37 Derece İş Topluluğu olarak “Ticaretin Gelişmesinde Fuarcılığın Önemi” adlı etkinliğimizi SAÜ-Kültür ve Kongre Merkezi Salon 3’de gerçekleştirdik.

Konuğumuz TOBB Türkiye Fuarcılık Sektörü Meclis Başkanı ve Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz idi. Alagöz ilk olarak, 1979 yılında ilk özel fuarcılık şirketi olarak kurulan TÜYAP’ın zaman içerisindeki gelişimi ve 38 yıllık iş deneyimi hakkında kısaca bilgi verdi. Rakiplerin birbirini görüp pazarın dinamiğini keşfetmeleri, markanın bilinirliğinin tutundurulması ve ulaşamayacığımız pazarların ayağımıza gelip ihracat yapma imkanının doğmasının fuarcılığın avantajlarından olduğunu söyledi. Fuarcılık mesleğinin iş başında öğrenilebilen bir meslek olduğunu ve girişimci arkadaşların da pazar boşluklarını fuarlarda öğrenebileceklerini sözlerine ekledi.

Katılımcılarla yapılan soru-cevap kısmının ardından konuğumuza 21 Gün 37 Derece Hatıra Ormanında adına bir fidan dikileceğine dair teşekkür belgesinin takdimiyle etkinliğimiz sona erdi.

« Zirvedekilerin Finansı – Etkinliğimiz
Avrasya Gümrük Birliği Avrupa Birliği’ne alternatif olabilir mi? – Etkinliği »