TECRÜBE KONUŞUYOR 8 Şubat 2021 – Gönderim: Genel

TECRÜBE KONUŞUYOR etkinliğimizi 14.10.2019 tarihinde gerçekleştirdik.
Öğrencilik döneminde sosyal ve akademik tecrübeler kazanan öğrencilerimiz bu süreçleri ve kendilerine kattıkları değerleri anlattılar.
Berkay ALKAÇ Aiesec ile Ukrayna’da ki sosyal sorumluluk deneyimini anlattı;
3 ay boyunca farklı kültürle baş başa kaldığını boş zamanlarını dahi çocuklar için ayırdığını, Ukrayna’ da gezdiği yerleri ve edindiği tecrübeleri anlattı. Aiesec programından memnun kaldığından bahsetti.
Eren AKARSLAN ortağıyla kurmuş olduğu Biletom biletme sisteminin kuruluş sürecinden bugüne ne kadar çok geliştiği ve bazı kurumsal şirketlerle yaptığı ortaklıklardan bahsetti 2021 yılında elindeki verilere göre pazarda ki yerinin 290 milyon tl değerinde beklendiğinin altını çizdi.
Muhammet Ali ÇÖRDÜK Camp America programı ile gittiği Amerika deneyiminden bahsetti.
4 ay boyunca Amerika’nın belirli alanlarında yabancı ailelerin çocuklarını emanet edip onlarla geçirdiği eğelenceli zamanları, ingilizcesini bu sayede geliştirdiğini ona farklı kültürü yakından tanıma fırsatı bulduğunu, boş zamanlarını dolu dolu harcadığından bahsetti.
Anıl İLTER Namet’te isteğe bağlı gerçekleştirdiği stajından bahsetti.
Namet’in her departmanında işlerin nasıl ilerlediğini, uluslararası ticaret bölümünde okumanın stajında çok faydasını gördüğünü, iş ortamını ,iş arkadaşlığı ilişkisini, ast ve üst ilişkisinin bağından bahsetti.
Gülenay ATAKAN bölümümüzün desteği ile yapmış olduğu liderlik stajından bahsetti.
HP Pelzer Pimsan yaptığı stajında, kabul edilme ve mülakat sürecini, staj programının işleyişini, bölümümüz öğrencilerinden Aytaç ELİYÜREKLİ ve Kübra Afra ÖZTÜRK ile birlikte ekip olarak çalıştıklarını, ve staj sonrası kazanımlarından bahsetti.
Etkinliğimiz salon çıkışı ikramlıklarımızla sona erdi.

« DANIŞMA KURULU TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
YENİ DÖNEM TANIŞMA KAHVALTIMIZ »