Kabuğunu Kıran Girişimler – Etkinliğimiz 17 Ocak 2018 – Gönderim: Etkinlikler

21 Gün 37 Derece İş Topluluğu olarak “Kabuğunu Kıran Girişimler” adlı G-Club etkinliğimizi SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1’de Adaptto Girişim Atölyesi işbirliği ile gerçekleştirdik. Etkinliğimizin ilk konuşmacısı Akademik Başkanımız ve Girişim Atölyesi Birim Koordinatörü Dr. Umut Sanem Çitçi, Adaptto olarak amaçlarının ‘Girişimcilik’ üzerine yapılacak etkinliklere destek vermek olduğunu belirtti ve ilk desteklerini de 21 Gün 37 Derece İş Topluluğuna verdiklerini söyledi. “İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız, umarım hep girişimci kalırsınız.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

2.konuşmacımız Topluluğumuzun Girişimcilik ve Proje Geliştirme Takım Kaptanı ve Healerbit kurucu ortağı Ferhat BABACAN’dı. Babacan, konuşmasına “Fırsatlar kovalandıkça katlanır.” sözleriyle başladı ve batırdığı 2 girişimin ardından kovaladığı fırsatlar sayesinde Healerbit’in doğuşunu anlattı. Ayağın görüntüsünü işleyerek, kişiye özel tabanlık geliştiren Healerbit girişimi Türk Hava Yolları, Türkiye Futbol Federasyonu ve İş Bankası gibi büyük isimlerle de görüşmelerini sürdürüyor. “Sadece bir fikir değil her zaman yeni bir fikir.” diyen Babacan “Yeni bir işe girmek için bugün tam zamanı” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

3.konuşmacımız Cimri.com Genel Müdür Yrd. Hüseyin ÖĞÜT, Cimri.com’un 450 tane e-ticaret firmasını aynı platform da buluşturduğunu ve aynı ürünü birçok firmada karşılaştırma imkanı yarattığını belirtti. “Girişimci de doğulur, girişimci de olunur.” sözleriyle ‘Start-up ‘ruhu taşıyan herkesin girişimci olabileceğini söyledi.

4.ve son konuğumuz Others App kurucu ortağı Samed TORUN, “Öğrenciden öğrenciye hizmet platformu” olarak adlandırdıkları Others’ı ek gelire ihtiyacı olan öğrencilerin yeteneklerine uygun işleri üstlendikleri bir platform olarak oluşturduklarını anlattı. Girişimlere başlamadan önce mutlaka pazar ölçümü yapılmasını öneren Torun, pazara giriş öncesi deneme yapmaktan korkmayın sözleriyle sunumunu sonlandırdı.

Konuşmacılarımızı 21 Gün 37 Derede Hatıra Ormanında adlarına dikeceğimiz fidan belgelerini takdim ederek uğurladık.

« Yerelden Globale Başarı Öyküsü 2
Ücretsiz Temel Excel – Eğitimimiz »