ÇOK ULUSLU FİRMALARDA KARİYER EDİNME 8 Şubat 2021 – Gönderim: Genel

21 Gün 37 Derece İş Topluluğu olarak düzenlediğimiz “Çok Uluslu Firmalarda Kariyer Edinme” etkinliği kapsamında TRICON firmasının Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Ürün Müdürü Ebru CANBEYLİ’yi 11 Mart 2019 saat 14:00’da Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 3’te ağırladık.
Tricon Energy, 29 ülkede 400 çalışanı ile birlikte, 100’den fazla ülkeye likit kimyasallar,plastik hammadesi ve gübre ticaretini yapmakta. Ebru Canbeyli “Ticarette müşterilerinizi tanımak, çok önemli.Müşterilerinizin stok seviyelerini, sözkonusu malın dünyadaki tedarik durumunu, bölgeler arası fiyat farklılıklarını (arbitraj vs), ekonomik ve ticari gelişmeleri takip ederek, doğru zamanda, doğru pozisyonda olabilirsiniz.” şeklinde konuştu.
Plastiğin geleceği hakkında düşüncelerini aktaran Ebru Canbeyli “ Avrupa Birliğindeki Plastik 2030 projesi kapsamında, plastik ambalajların 60% nın geri dönüşüm ve tekrar kullanabilen ambalajlardan olması hedefleniyor, bu oranın 2040 da %100 e çıkması hedefleniyor. Bu sebeple özellikle ambalaj sanayisinde plastik kullanımı düşecek gibi gözüküyor ancak yapı, elektronik, sağlık, enerji gibi sektörlerde kullanımı devam edebilecektir .”derken bir plastik satıcısı olarak özel yaşamında özellikle tek kullanımlık plastik ambalajları kullanmaktan kaçındığını belirtti.
Son olarak “Geleceğin Uzak Doğu ülkelerinde olduğunu düşünüyorum Batı Ülkeleri doyum noktasına ulaştı ticaretle uğraşmak isteyenler için Çinceye yönelmek iyi bir hamle olabilir.” şeklinde konuştu.

« 2.ORGANİZE SANAYİ TEKNİK GEZİSİ
YERELDEN GLOBALE 3 »